Najczęściej zadawane pytania

1. Jakie systemy licencjonowania oprogramowania oferuje ARCHLine.XP?

Elektroniczny klucz sprzętowy

Możesz używać oprogramowania ARCHLine.XP na JEDNYM komputerze, na którym jest zainstalowane i aktywowane oprogramowanie ARCHLine.XP. Przeniesienie licencji na inny komputer wymaga usunięcia aktywowanej instalacji ARCHLine.XP z jednego komputera i aktywowaniu jej na innym stanowisku.

2. Czy mogę przenieść moją licencję na inny komputer?

Tak, w dowolnym momencie możemy zwrócić licencję i aktywować ją na innym komputerze wykorzystując elektroniczny klucz sprzętowy. Więcej informacji pod linkiem: https://www.archline-polska.pl

3. Chcę przeprowadzić aktywację online, ale moja zapora sieciowa jest skonfigurowana tak, aby blokować takie żądania. Jakie są poprawne ustawienia zapory sieciowej?

Poniżej znajdują się informacje potrzebne do skonfigurowania zapory:

Adres IP serwera: archlinexp.com

Port: 80 (standardowy HTTP)

Domena: archlinexp.com

4. Czy zmiany na moim komputerze spowodują, że moja aplikacja przestanie działać?

Nie ma obaw, że działania na komputerze spowodują trwałe wyłączenie oprogramowania. Większe zmiany (formatowanie dysku) oznaczają, że trzeba wcześniej zwrócić licencję. Dzięki temu po formatowaniu bez problemu będzie można ją na nowo aktywować.

5. Co w sytuacji awarii komputera, gdzie nie było możliwości zwrócenia licencji

Nie ma obaw, że działania na komputerze spowodują trwałe wyłączenie oprogramowania. Większe zmiany (formatowanie dysku) oznaczają, że trzeba wcześniej zwrócić licencję. Dzięki temu po formatowaniu bez problemu będzie można ją na nowo aktywować.

6. Czy jest wersja system MAC?

Aby uruchomić program ARCHLine w środowisku Mac, musisz zainstalować także system operacyjny Windows.

Każdy nowy Mac pozwala zainstalować i uruchomić Windows z natywną prędkością, używając wbudowanego narzędzia o nazwie Boot Camp.

How to Switch Between Windows and OS X with Mac’s Boot Camp

https://support.apple.com/en-us/HT201468

Po zakończeniu instalacji możesz uruchomić komputer Mac z systemem OS X lub Windows.

Więcej informacji o korzystaniu z systemu Windows na komputerze Mac za pośrednictwem Boot Camp:

7. Przeznaczenie programu?

Archline LT jest to oprogramowanie architektoniczne. Pozwala na projektowanie architektury bez ograniczeń w pełni zgodne z technologią BIM. Dodatkowo posiada zestaw narzędzi niezbędny do tworzenia dokumentacji 2D. Wszystko odbywa się w jednym programie. Od szkicu do kompletnej dokumentacji wraz z wszystkimi zestawieniami obiektów i wyposażenia wżytego w projekcie. Spełnia wszystkie funkcje programów CAD 2D oraz CAD 3D BIM.

8. Jakie są wymagania sprzętowe dla programu?

Wymagania systemowe dla ARCHLine.XP można znaleźć pod linkiem:

https://www.archlinexp.com/

9. Czy program umożliwia tworzenie altanek i wiat?

Tak, Archline LT posiada dedykowane narzędzia, które wspomogą pracę przy tworzeniu konstrukcji drewnianych. Oprócz standardowych elementów takich jak belki i słupy program oferuje narzędzia do tworzenia całych stropów, więźb, czy ścian szkieletowych, w których mamy pełną dowolność edycji i zarządzania elementami.

10. Pracuje się wyłącznie na modelu 3D?

Program umożliwia pracę zarówno na modelu 3D, jak i 2D, a co za tym idzie – możliwość obróbki na 2D wcześniej utworzonych przekrojów i przygotowania arkusza pod wydruk. Archline LT jest wyposażony w większość powszechnie znanych narzędzi CAD takich jak: linia, polilinia, kreskowanie, wstawianie tekstu itd.

11. Jaka jest różnica między wersją demonstracyjną a wersją komercyjną oprogramowania?

Obie wersje posiadają taką samą funkcjonalność. Jedyną różnicą jest okres użytkowania. Dla wersji testowej wynosi on 30 dni, po jego upływie nie ma możliwości zapisu zmian

12. Czy mogę płynnie przejść z ARCHLine.XP LT na pełną wersję ARCHLine.XP Professional?

Jako posiadacz oprogramowania ARCHLine.XP LT w każdym momencie możesz rozszerzyć funkcje programu do bardziej rozbudowanej wersji płacąć różnicę w cenie między wybraną, a posiadaną wersją.

13. Czy poszczególne elementy budynku automatycznie dostosowują się do zmian nanoszonych w projekcie?

Tak, program ARCHLine.XP LT charaktetyzuje parametryczność obiektów – przy każdej naniesionej zmianie obiekty dostosowują się do nowych warunków